En iyi Nefes Terapisi Eğitimi Sertifikası Yorum Yap

En iyi Nefes Terapisi Eğitimi Sertifikası

Hayatta kalmak ve bedeni enerji etmek için nefes alışverişini gerçekleştiririz. Bütünsel Nefes ile dünyaya gelen bireylerde yaşanılan korkular, kayıplar, kaygılar, hastalıklar vb. birçok şey ile nefes alma-verme dengesi bozulmaya başlar ve bedende blokajlar oluşur. Yaşam mücadelesinin başlamasıyla birlikte uyku, beslenme, bir takım sağlık problemleri ve duygusal etkilerden dolayı doğal nefesimizi kaybederiz. Doğal nefesi kaybettiğimiz süreçte olumsuz birçok etkisini, bedenimizde ve ruhumuzda yıllarca görebiliriz. Bu evrede doğru nefes alma teknikleri ile farkındalığımızı ve yaşam kalitemize yeniden kavuşabiliriz.

Nefes almak, hayatımızı devam ettirebilmek için otomatik olarak yaptığımız bir eylemdir. Doğru nefes alma, hayat standartlarımızı artırarak bizleri daha mutlu bireyler haline getirmektedir. Doğru Nefes Alma Tekniklerini öğrenmek;

Stresi ve kaygıyı azaltır,
Motivasyonu arttırır,
Şarkı söyleme, uzun ve akıcı konuşmayı sağlar,
Ağrıları azaltır,
Kalbimize bakım yapar.

Nefes yaşamın ilk deneyimi, tüm canlıların doğumundan ölümüne kadar akan bir süreçtir. Nefes koçluğu; Nefes almakta zorluk çeken, nefesini kontrol edemeyen, nefesini kontrol edemediği için spor, sanat veya sosyal hayatta sıkıntılar yaşayan kişilerin sorunlarını çözen uzmanlık alanıdır. Nefes Koçluğu Eğitimi katılımcılara nefes almanın önemini kavratmakta, nefes tekniklerini danışanlarına anlatmanın eğitimlerini görmektedir.  

Bilinçaltı blokajlardan kurtulma, esnekliği artırma ve odaklanma için En iyi Nefes Koçluğu Eğitimi programını kaçırmayın. Nefes Terapisi teknikleri stresi ve hastalıkları kontrol etmek olduğu kadar bireyin gelişim ve değişiminizi de kapsamaktadır. Farklı nefes teknikleri ile birey bilinç ve bilinçaltını etkili kullanmak üzere kullanılan uygulamalar hakkında bilgi ve beceri sahibi olurlar.

Nefes Koçları danışanın davranış ve inanç sistemlerini daha iyi ve bilinçli anlamak ve onlarla çalışabilmek için koçluk kavramı ve uygulamaları konularına da hakim olmalıdırlar.

En iyi Nefes Terapisi Eğitimi Sertifikası Programının Faydaları

  • Nefesin farkına varmak ve günlük hayatta kullanma
  • Stres oranını düşürebilme, depresif düşünce tarzını ve gerginliği yok etme
  • Duygular ve zihinle bağlantı kurabilme
  • Zihinde yıllar içinde birikmiş olumsuzları silebilme
  • Öfke, suçluluk, pişmanlık gibi bastırılmış olumsuz duyguları olumlu enerjilere dönüştürebilme
  • Hayatta ne yapacağına ve nereye gideceğine daha netlik getirebilme
  • Daha enerjik, daha dengeli olabilme
    Daha canlı, dinamik bir bedene sahip olmak için sizleride Koç Net Akademi ile Üniversite iş birliği ile hazırlanan Nefes Terapisi Eğitimi Sertifika programına bekliyoruz.

Nefes koçları; nefes almayı kaliteli şekle getirerek, insanların hayat felsefelerini değiştirmektedir. Nefes Terapisi sertifikası sayesinde öğrencilerimiz nefes alma teknikleri alanında bireysel olarak danışmanlık yapabilmektedir.

Nefes Koçluğu Eğitimi Programı, nefesin farkındalığına varmak isteyen, nefesin hayat olduğunu bilerek Nefes Tekniklerini mesleklerinin bir parçası haline getirmek isteyen ve doğru nefes alma tekniklerini öğrenmek isteyen herkes için hazırlanmıştır.

En iyi Nefes Terapisi Eğitimi sertifika programına katılan kursiyerler Nefes eğitmenliğine adım atmış olur ve eğitimlerini tamamladıklarında Nefes Atölyelerin de yardımcı koçluklar yaparak bilgi ve deneyiminizi arttırabilir. Seviye kazandığınızda çalışma gruplarına Nefes tanıtım seminer ve workshopları hazırlayabilir ve bireysel danışmanlık yapmaya ve Nefes Atölyeleri düzenlemeye başlayabilirsiniz.

Koç Net Akademi sitemiz üzerinden En iyi Nefes Terapisi Eğitimi Sertifikası Programına Katılmak için Hemen Ara… +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Nefes Terapisi Koçluk Eğitimi Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X