En İyi Masal Terapisi Eğitimi Sertifika Programı

Çocuklar kendilerini ifade etmede yetişkinlere nazaran daha çok sıkıntı çekmektedirler. Duygularını, yaşamış oldukları herhangi bir olayı ya da etkisi altında kaldıkları bir durumu anlatmakta zorlanırlar, kendilerini ifade edemedikleri ve sıkıntılarına çözüm bulunmadığı zamanlar da çocukların içine kapandıklarını ve hatta kimse ile hiç bir şey paylaşmadıklarını bütün olayları kendi içinde yaşadıklarını görebiliriz. Böyle durumlarla karşılaşan ebeveynler ne yapacaklarını hatta nasıl bir yol izleyecekleri konusunda bilinçsiz kalmaktadırlar. Çocuklarında böyle bir durum ile karşılaştıklarında mutlaka onları anlayabilecek sorunlarına çözüm üretebilecek uzman kişilerden yardım almaları gerekmektedir. Çocukların böyle durumlarında onlara yaklaşımları samimi ve içten olmalıdır. Çocukların sorunlarını çözmede onları anlayabilmede birçok yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin başında Masal Terapisi Eğitimi gelmektedir. Çünkü çocuklar masal dinlemekten çok keyif alırlar. Masal dinlemek onlara yetişkinlerin kitap okurken aldıkları zevk kadar büyük bir keyif vermektedir. Yetişkinlerin romanları var ise çocuklarında masalları vardır. Masal Terapisi Eğitimi çocukları anlayabilmek ve onların sorunlarına çözüm üretebilmenin en temel yoludur.

En iyi masal terapisi eğitimi sertifika programı ile bireyler kendilerini geliştirmekte ve çocuklara yaklaşımlarının onların içindeki gizledikleri durumların nasıl ortaya çıkaracakları konusunda eğitim alırlar. Ve almış oldukları bu eğitim ile birçok çocuğun dünyasının kapılarını araladıklarını ve o kapıdan içeri nasıl rahat girebildiklerini göreceklerdir. En iyi masal terapisi eğitimi sertifika programına dahil olan bireyler almış oldukları eğimin sonunda bu işi yapabileceklerine dair bir sertifika sahibi olurlar. Masal terapisi sertifikası ile çocukların olduğu her alanda fayda sağlayacak bir eğitim olmakla beraber kişinin kendi çevresinde ve hatta çocukları için bile kullanabileceği büyük bir kaynaktır. Masal Terapisi ile çocukların kendi dünyaları ile yüzleşmesini sağlayacaklardır.

Masal Terapisi Sertifikası İle İstihdam Alanları

  • Masal terapisi sertifikası ile çalışma alanlarında biri hastanelerdir.
  • Eğitim kurumları
  • Psikolojik danışmanlık merkezleri
  • Masal terapisi sertifikası ile aile danışma merkezleri
  • Anaokulları
  • Kreşler
  • Masal terapisi sertifikası ile belediyelerin açmış oldukları gündüz bakım evlerinde çalışabilir.
  • Çocuklara yönelik atölye tarzı yerlerde faaliyet gösterebilirler
  • Psikiyatri merkezlerinde eğitimin getirdiği kazanım ve yeterliliklere ve etik değerlere uygun şekilde çalışabilirsiniz

Sizler de Online Masal Terapisi Sertifikası programımıza dahil olarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz…

Online Masal Terapisi Sertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 530 354 96 66  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Masal Terapisi Formatörlük Eğitimi

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X