Paylaş:
çocuk terapistliği eğitimi sertifikası

En iyi çocuk terapistliği eğitimimizi hep birlikte detaylıca inceleyelim…Çocuklar bir sorun yaşadıklarında ya da bir olumsuzlukla karşı karşıya kaldığında hissettikleri bu zorlu süreci davranışları ile belli etmektedirler. Büyüme süreçlerinde olan çocuklarımız herhangi bir sorun yaşamasa bile gelişimsel, duygusal, davranışsal değişimler yaşadıkları için bu noktada zorlanabilmektedirler. Aileler çocuklarına çok yakın oldukları için onların davranışlarındaki farklılıkları her zaman fark edemezler. Bu çocuklar ve aileler arasında stres yaratabilmektedir. Çocuklarda ortaya çıkan bu normal dışı davranışları ebeveynler her zaman adlandıramayabilirler. İşte bu noktada çocuk psikologları, oyun terapistleri ya da pedagoglar devreye girmektedirler. Aileler ve çocuklar arasındaki iletişim köprüsü olarak ebeveynlere sorun ve çözüm bilgilendirmesi yapmaktadırlar.

Çocuk Terapistliği Eğitimi çocukla birebir yapılan gerekli yerlerde aileden destek alınan daha çok oyun tabanlı bir süreçtir. Çocukluk çağı yaşamın en temel zamanıdır ve yetişkinlikte karşılaşılan birçok problemin kaynağı çocukluk döneminde yaşanılanlardır. Çocuklarımız gelişim çağındayken karşılaşılan sorunlara karşı çözüme yönelik bir adım atılmadığında başka sorunlarında tetikleyicisi olabilir ve birey ergenlik sonrasında da yetişkinlik dönemlerinde daha büyük sorunlarla başa çıkmak zorunda kalabilirler. Çocuk Terapistliği Eğitimimizde hangi noktada bir terapistten destek alınması gerektiği anlatılmaktadır. Sorunlar kronikleşmeden bir uzmana danışmak ve gerektiğinde terapi sürecine başlamak çocuğun gelişimsel sürecini de olumlu etkilemektedir. Çocuk Terapistliği  Eğitiminde oyun terapisi, filial terapi başta olmak üzere çocukların gelişimini iyileştirmeye yönelik eğitimler yer almaktadır. En iyi çocuk terapistliği eğitimimiz ile bir çok açıdan destek verilmesi gerektiği amaçlanmaktadır.  Sizlerde en iyi çocuk terapistliği eğitimimize dahil olarak tüm konulara hakim olabilir, hayallerinizdeki mesleği edinebilirsiniz.

Çocuk Terapistliği Sertifika Programı İçerikleri

Çocuk Terapistliği Sertifikası programına katılmak için +90 542 336 10 07 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ya da yada aşağıdaki eğitim linkimize tıklayarak eğitime dahil olabilirsiniz.

Çocuk Terapistliği Eğitimi Sertifikası 1180 Saat

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.