- 53%

Adana Akıl Zeka Oyunları Eğitmenlik Eğitimi

(8 Müşteri Yorumu)

540,00 

ADANA’DA ÖRGÜN EĞİTMENLİK EĞİTİMİ Adana Akıl Zeka Oyunları Eğitmenlik Eğitimi Zeka ve Yetenek Geliştirme Atölyemiz de verilmektedir. Alanında uzman hocalarımızdan alacağınız örgün eğitim sonunda devlet üniversitesi onaylı Akıl Zeka Oyunları Eğitmenliği eğitimi sertifikasına hak kazanırsınız. Hemen Ara… +90 542 336 10 07

E-Devlette Sorgulanabilir Sertifika %100 Öğrenme Garantisi Üniversite Onaylı Sertifika En Uygun Fiyat, En Kapsamlı Eğitim

Paylaş:

İNDİRİMLİ FİYATLARDA SON GÜNLER...

HEMEN BAŞVUR!

Adana Akıl Zeka Oyunları Eğitmenlik Eğitimi Zeka ve Yetenek Geliştirme Atölyemiz de ÖRGÜN olarak verilmektedir. Adana Zeka ve Yetenek Geliştirme Atölyesi olarak çocuklarımızı geleceğe donanımlı bireyler olarak taşımaya kararlıyız. Uzun yıllardır online eğitimlerle bir çok kursiyerimizin eğitimlerine katkıda bulunmanın ve kariyer fırsatlarıyla tanıştırmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Şimdi ise başlattığımız örgün eğitim programlarımızla Adana Zeka ve Yetenek Geliştirme Atölyemizde başladık. Yaşam Boyu Eğitim Merkezi olarak inanıyoruz ki projelerimiz ülkemizin birçok iline ulaşacak ve ülkemizin geleceğine katkıda bulunacağız.

Çocukların ve yetişkinlerin strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme-mantıksal bütünleme, görsel-uzamsal düşünme, yaratıcılık, dikkat, yoğunlaşma, hafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlayan, aynı zamanda; ileriyi görme, planlama ve sabır, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışları geliştiren, estetik alanda uygulamaya imkan sağlama amacı ile Akıl ve Zeka oyunları eğitmenleri yetiştirme inanç ve kararlığındayız.

Kuralları ve stratejisi olan akıl ve zeka oyunları ile bireylerin sıra dışı düşünme becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktayız. Okul öncesi dönem çocukların beyin gelişiminin en yoğun yaşandığı dönemdir. Yaşamın ilk altı yılını içine alan dönemde beyin gelişimi çocuğun bilişsel, dil, motor, sosyal ve duygusal gelişimi için güçlü bir zemin oluşturur. Bu zemini de daha sağlam hale getirmek, çocukların hayatı öğrenmelerine yardımcı olmak için akıl ve zeka oyunları ile çocuklarımızı erken tanıştırmak büyük önem taşımaktadır.

Adana’ da Örgün Akıl Zeka Oyunları Eğitmenlik Eğitimi FIRSATI KAÇIRMA.

Eğitimimize Katılan Tüm Kursiyerlere ÜCRETSİZ Online Eğitim Tanımlanacaktır.

Akıl ve Zeka Oyunlarının Türleri

Ahşap, Plastik, Kağıt, Dijital malzemelerinden oluşan akıl zeka oyunları bireysel, İki kişilik yada grup oyunlar olarak oynabilmektedir.
3-4 yaş, 4-6 yaş, 6-8 yaş, +8 yaş grupları ile şekillenen akıl zeka oyunları Strateji oyunları, Rakip oyunları, Grup oyunları, Sözel oyunlar gibi içeriklere ayrılmıştır.

Adana’ da Örgün Akıl Zeka Oyunları Eğitmenlik Eğitimi FIRSATI KAÇIRMA.

Eğitimimize Katılan Tüm Kursiyerlere ÜCRETSİZ Online Eğitim Tanımlanacaktır.

Adana Akıl ve Zeka Oyunları Eğitiminin Kazanımları

İnsanların algı düzeyleri ve öğrenme biçimleri kendi içinde farklılık gösterir. Deneyimleyerek, izleyerek yada okuyarak öğrenebiliriz. Bireylerin öğrenme biçimlerini ne kadar küçük yaşta fark edilirse hayatın her alanında başarılı ve mutlu olma şansını o kadar kolay olmaktadır. Zeka ve akıl oyunları çocukların bilgi ve beceride ki gelişimlerini ortaya çıkaran üç temel alanı aktive etmektedir. Bunlar; bilişsel (zihinsel aktivite), duyuşsal (duygusal aktivite) ve psikomotor (fiziksel aktivite) alanlardır.

 • Bilişsel düzeyde kazanımlar

Çocukların sayı, şekil, renk gibi kavram bilgileri edinme, gruplama, sıralama, uygulama, analiz, sentez ve değerlendirme becerini geliştirerek zihni aktif ve zinde tutar, planlı davranma, çok yönlü düşünmeyi sağlar. Odaklanamama sorununu da bertaraf eder.

 • Duyuşsal düzeyde kazanımlar

Özellikle rakip ve grup oyunları sosyalleşme, öz güven, kurallara uyum, değerlere saygı, sabır, iletişim becerilerini geliştirir. Sorumluluk alan, kendini iyi ifade eden, uyumlu, hayatta yenilmenin de kazanmanın da var olduğunu bilen, yılmadan mücadeleye devam eden bireyler olmasına katkı sağlar.

 • Psikomotor düzeyde kazanımları

El-göz koordinasyonu, dikkat, denge, tepki hızını ayarlama becerilerini geliştirerek çocukta var olan potansiyeli açığa çıkarıp geliştirmesine katkı sağlar. İyi bir cerrah ya da sanatçı psikomotor becerileri gelişmiş insanlar arasından çıkmaktadır.

Adana akıl ve zeka oyunları eğitimimizle çocukların yetenekleri keşfedilecek, eksik yönleri fark edilip geliştirilmesi adına eğitim planlaması yapılacaktır. Amerika’da Berkley Üniversitesi’nden Dr. Slivia’nın zeka ve akıl oyunlarının çocukların beyinsel gelişimine olumlu etkisi üzerine yaptığı araştırmada, haftada iki kez, 1-2 saat zeka oyunu oynayan çocukların IQ puanlarında yaklaşık 13 puanlık bir artış gözlemlenmiştir. Adana zeka ve Yetenek Geliştirme Atölyesi olarak planlamamız çocuklarımıza 2 saat akıl zeka oyunları oynatarak hem eğlenerek öğrenmelerini hem yeteneklerini geliştirmeyi hem de zekalarını geliştireceğiz.

Adana’ da Örgün Akıl Zeka Oyunları Eğitmenlik Eğitimi FIRSATI KAÇIRMA.

Eğitimimize Katılan Tüm Kursiyerlere ÜCRETSİZ Online Eğitim Tanımlanacaktır.

Adana Akıl Zeka Oyunları Eğitiminin Faydaları

 • Zekayı aktif tutarak öğrenmeyi kolaylaştırır.
 • Planlı hareket etme becerisi kazandırır.
 • Öngörüyü güçlendirir.
 • Yeni yetenekler edinmeyi sağlar.
 • Unutkanlığa iyi gelir.
 • Konsantrasyonu yükseltir.
 • Çözüm üretme ve çok yönlü düşünme yeteneğini geliştirir.
 • Yeteneklerin sınırını tanımayı sağlar.
 • Araştırmacı yeteneğini geliştirir.
 • Ezbercilikten uzaklaştırarak araştırmacı bir kişilik kazandırır.
 • Başarısızlıklarda yılmamayı ve tekrar denemeyi öğretir.
 • Kuralları anlamayı ve öğrenmeyi sağlar.
 • Sistemli düşünme alışkanlığını kazandırır.
 • Boş vakitlerin hem eğlenme hem de öğrenme ile geçmesini sağlar.

Adana Akıl Zeka ve Yetenek Geliştirme Atölyemizdeki eğitimlerimiz ile neden sonuç ilişkisini kavratmayı, problem çözme yeteneği kazandırmayı öğrenen eğitmenlerimiz çocuklar gerçek hayatta daha başarılı olarak hayatlarına devam etmelerine ışık olacaklardır. Akıl zeka oyunlarını eğitmeninin dokunduğu öğrenciler ezbercilikten uzaklaşacak ve araştırmacı, okul hayatında daha başarılı olmakla birlikte yeteneklerinin sınırlarını zorlayarak yeni yetenekler kazanma becerileri artacaktır.

Akıl Zeka Oyunları Eğitmenliği Örnek Videomuz İçin TIKLA…

Geleceğe Umutla Bakmak İçin YAŞAM BOYU EĞİTİM.

Eğitim Saati

160 Saat

Eğitim Süresi

1 Ay

Gönderilecek Sertifika

E-Devlette Sorgulanabilir Devlet Üniversitesi Onaylı Sertifika

Katılım Ön Koşulu

Yok

Sertifika Sınav Soru Sayısı

10

Sertifika Sınav Türü

Çoktan Seçmeli Test

Sertifika Sınav Başarı Puanı

50 Puan – Minimum 5 Doğru

Sertifika Sınav Hakkı

5 Kez

Sınav Uygulama Şekli

Uzaktan Eğitim

Müşteri Derecelendirmeleri
 • 5
  8 puan
 • 5 Yıldız
  100%
  4 Yıldız
  0%
  3 Yıldız
  0%
  2 Yıldız
  0%
  1 Yıldız
  0%
8 inceleme --> Adana Akıl Zeka Oyunları Eğitmenlik Eğitimi
 • Gülcan Soylu

  Eğitmenler için donanımlı bir atölye, çok teşekkür ederim.Eğitmem olmama rağmen çok fazla kazanımım oldu.Emeklerinize sağlık 🙂

  • Yasam Boyu Eğitim

   hayırlı olsun gülcan hanım. tşk ederiz.

 • Berk Yalın

  Başarılı bir eğitim kadrosuna sahip, böyle bir kadrodan eğitim aldığım için şanslıyım bence, teşekkür ederim.

  • Yasam Boyu Eğitim

   tşk ederiz berk bey.

 • burak yalnız

  Çok faydalı bir eğitim olmuş.Bu alanda kendini geliştirmek isteyen tüm eğitmenlerimize tavsiye ederim…

  • Yasam Boyu Eğitim

   Biz teşekkür ederiz Burak Bey, tekrardan görüşmek dileğiyle…

 • Aycan Bora

  Adana da bu tarz bir eğitim kurumunun olması çok iyi,gidip görüp eğitim alma imkanım oldu ilgileri çok güzeldi ve donanımlı bir eğitim kadrosuna sahipler mutlaka gitmelisiniz

  • Yasam Boyu Eğitim

   teşekkür ederiz aycan hanım memnuniyetiniz bizi onurlandırdı…

 • Hafize Ödünç

  Çocuğumdaki değişimleri farkedebiliyorum, atölyeye severek gittiğini gördükçe çok mutlu oluyorum böyle bir girişimde bulunduğunuz için sizleri tebrik ediyorum

  • Yasam Boyu Eğitim

   geleceğe umutla baktıran çocuklarımız için ne yapsak az hafize hanım .biz tşk ederiz.

 • Nuran Haydi

  Çocuklarımız için göstermiş olduğunuz emek ve sonucunda aldığımız güzel kazanımların yanı sıra bu doğrultuda ilerlemek isteyen eğitmenlerimizi düşünerek eğitim veriyor olmanız ayrıca takdiri hakediyor.

  • Yasam Boyu Eğitim

   Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz Nuran Hanım, tekrar görüşmek dileğiyle…

 • Tonguç Yaver

  Çocuklar için harika bir atölye eğer sizlerde eğitimini almak istiyorsanız bence mutlaka eğitime dahil olmalısınız

  • Yasam Boyu Eğitim

   Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz Tonguç Bey, tekrar görüşmek dileğiyle.Kendinize çok iyi bakın…

 • Buse Yalın

  Çocukluktan alınması gereken bir eğitim olduğunu düşünüyorum, hocalarımız çok ilgili başarılı bir şekilde eğitimimizi geçiriyoruz çok teşekkürler emeğiniz için

  • Yasam Boyu Eğitim

   Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederiz. Başka eğitimlerde görüşmek dileğiyle

Yorum Yap

Yorum Yap

*

code