Paylaş:

Cinsel Terapi Eğitimi Ve Sertifikası Veren Üniversiteler

Yaşam Boyu Eğitim, 14  yıllık sektör deneyimi ile, Canlı, Örgün ve A Sekron Eğitim Sistemi ile Online olarak Eğitim veren bir kurumdur. Bir çok kursiyere verdiği eğitim ve sertifika ile iş olanağı sağlamıştır.

Kurumumuz, müfredata uygun saat dilimleri içerisinde eğitim vermekte olup, verilen eğitimi Cinsel Terapi Eğitimi Ve Sertifikası Veren Üniversiteler, Devlet Üniversitesi Onaylı Sertifika ya da Vakıf Üniversitesi Onaylı Sertifika ile sertifikalandırmaktadır.

Cinsel Terapi Eğitimi, cinsel sorunlar konusunda eğitim almış deneyimli psikiyatrisiler ve psikologlar tarafından Cinsel sorunları olan birey ya da çiftlere uygulanan tedavidir. Cinsel Terapi Eğitimi, bireylerin tek başına çözüm bulamadıkları problemlerin asıl kaynağının ortaya çıkmasını amaçlar.

Cinsel Terapi Eğitimi, problemin nedenine ve bireylere bağlı olarak değişmekle birlikte 5 ile 20 seans arasında tamamlanır.

Cinsel Terapi Eğitimi Programı İçeriği

Cinsel sorunun sistematik olarak ele alınması öykü almak, vaka analizi yapmak ve sorunu ve değerlendirme Parafililer (Yoğun fantezi veya anormal arzu), cinsel yönelim ve cinsel kimlik durum ve tedavi yaklaşımı 

  • MODÜL 1 : Cinsellik ve kültür; cinsel anatomi, davranış, fizyoloji ve ilişkide cinsellik, sevgi, yakınlık 
  • MODÜL 2 : Kadın ve erkek cinselliği; cinsel bozukluklar ve sıklığı, çiftlerin cinsel ilişkileri
  • MODÜL 3 : Kadın cinsel işlev bozuklukları; disparoni, vajinismus, uyarılma ve orgazm bozuklukları 
  • MODÜL 4 : Erkek cinsel işlev bozuklukları; sertleşme bozukluğu, erken boşalma

Cinsel Sorunlar ve Terapi 

  • Ağrılı Cinsel İlişki: Psikolojik ve ya  fiziksel 

Cinsel birleşme sırasında yoğun kaygı, olumsuz düşünceler, cinsel travma hatıraları, yanlış öğretiler gibi psikolojik nedenlerden dolayı genital bölgedeki ağrılardan  kaynaklanmaktadır. Terapist psikolojik nedenlere çözüm bulur.

  • İstek Farklılıkları:

Çiftlerin cinsel birleşme sıklığını ve zamanını ayarlayamamasından kaynaklanır. Terapist her iki taraf için de kabul edilebilir bir yol ve sıklık bulunması konusunda yardımcı olur.

  • Ereksiyon (Sertleşme) Sorunları:

Cinsel birleşme sürecinde erkeklerin yeterli ereksiyonu sağlayamamasıdır. Fiziksel bir sorunmuş gibi görünmekle birlikte psikolojik yönleri oldukça fazladır. Terapist bu psikolojik nedenleri ortaya çıkararak uygun tedavi uygular.

  • Vajinismus:

Fiziksel bir nedeni olmadığı halde kadınların pelvis kaslarını kasmasından ötürü ilişkiye girilememesi ya da ağrılı ilişki yaşanması durumudur. Cinsel sorunlar içinde terapistlerin psikoterapiyle en kısa sürede ve kolay çözebildiği sorun vajinismus problemidir. Korku, kaygı, endişelerden kaynaklanan vajinismus sorunu terapist eğitim mekanizmalarıyla giderir.

Terapist cinsel bozukluğu olan danışanının tedavi sürecinde kişiye mahrem ve güvenli bir özel öğrenme ortamı oluşturur. Böylece kişinin kendisini, kimliğini, bedenini, ilişkisini keşfetmesi sağlanarak tedavi süreci başlatılır. 

 

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

*

code