Paylaş:

Bağımlılık Terapisi Eğitimi Neden Önemlidir?

Bağımlılık, kelime anlamı olarak hazza neden olan madde veya davranışların artan miktarlarda tekrarıyla oluşan biyopsikososyal bir bozuklukları ifade eder. Tıp dilindeki bağımlılık genellikle “toksik madde” olarak nitelendirilen kimyasal maddelerin kullanımı için kullanılır. Ortaya çıkan ve kendini belli eden sorunlara rağmen bireyin madde kullanımına devam etme durumudur. Bağımlılık Terapisi Eğitimi Sertifikası sonunda neler yapabileceğinizi kısaca özetleyelim; 
Tıp ve Psikoterapi dünyası yüzyıllardır bağımlılıkların giderilmesi için çeşitli tedavi yöntemleri kullanmıştır, geçmiş çağlardan günümüze hastalıkların ve bağımlılıkların tedavisi ile verilen mücadelede en bilindik yöntemlerin başında ilaç tedavisi olmuştur. Artık yakın çağ ve günümüzde ilaç tedavisinden çok alternatif yöntemler denenmeye başlanmış, ve bu farklı yöntemler hem fiziksel hem de ruhsal problemlerin giderilmesinde sonuçlarla kanıtlanmıştır. İnsanlar ilaç tedavisine başlamadan önce mutlaka evde hastalıklarını atlatacakları alternatif yöntemler denemeye başladılar,aynı şekilde ilaç kullanılmazsa çözülemez dediğimiz bir çok ruhsal problemlerde psikoterapi yöntemleri ile hastalıkları tedavi etmeye başladılar.
Günümüzde çocuklar telefon, tablet, bilgisayar ile büyüyor. Ebeveynler çocuklarına yemek yedirirken bile mutlaka telefondan çizgi film açarak yada hareketli bir müzik eşliğinde çocuklarına yemek yediriyorlar. Elden düşmeyen telefon-tabletler de bir zaman sonra çocuklarda kalıcı psikolojik yada mental sorunlara neden olabiliyor. 
Çocuk-Ergen ve Yetişkinlerde Bağımlılıklar konusu derine inilmesi ve giderilmesi, bağımlılıklara son verilmesi konusunda en büyük yöntemlerin başında Bağımlılık Psikoterapisi Gelmektedir. Bağımlılık Terapisi Eğitimi daha çok, psikolog, psikoterapist, aile danışmanlarına yönelik hazırlanmış bir eğitim programıdır.

Bağımlılık Terapisi Eğitiminin Sonunda Alınan Sertifika Ne İşe Yarar?

Bağımlılık Terapisi Eğitim Sertifikası için alınan eğitimler birçok farklı bağımlılık problemlerinin giderilmesini sağlar.  MEB onaylı sertifikaya sahip olmak isteyen her birey eğitim merkezlerine giderek başvuruda bulunabilirler. Psikologlar, psikiyatrlar, psikoterapistler, çocuk gelişim uzmanları, psikolojik danışmanlar, sosyal hizmet uzmanları, rehber öğretmenler, okul öncesi mezun adayları, sınıf öğretmenleri, pedagoglar, konuşma terapistleri, kreş veya anaokullarında hizmet veren personeller tüm bu bölümlerin son sınıfında okuyan öğrenciler bağımlılık danışmanlığı sertifikasına sahip olma hakkına sahiptirler.

Bağımlı bireylere yardımcı olabilmek adına alınan bağımlılık danışmanı sertifikası ek unvanı da beraberinde getirir. Sertifika bireylere kendilerine ait danışmanlık merkezi açabilme, rehabilitasyon merkezlerinde görev alma, bağımlılık danışmanlığı hizmeti verebilme olanaklarını sağlar. Aynı zamanda Bağımlılık Danışmanlığı Sertifikası sayesinde ek gelir de sağlanır.

Yaşam Boyu Eğitim sitemiz üzerinden Bağımlılık Terapisi Eğitimi Sertifika Programına Katılmak için Hemen Ara +90 542 336 10 07  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Bağımlılık Terapisi Eğitimi Sertifikası

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

*

code