Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenlik Eğitimi Nedir?

Gelin hep birlikte bugün Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenlik Eğitimimizi inceleyelim…Zeka; üzerine çalışılması keyifli fakat gerçek anlamda ölçülmesi zor bir yapı olmakla birlikte sürekli yenilenmesi ve geliştirilmesi gerekmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda akıl zekanın gelişimini en iyi oyunların desteklediği görülmüştür. Oyun; çocuğun kendisini gerçek dünyaya hazırlamasındaki en önemli etkendir. Zeka oyunları ise; gerçek problemleri de kapsayan her türlü problemin oyunlaştırılmış halidir. Oyuncak doğru seçildiği takdirde çocuğun gelişiminde çok önemli bir eğitim aracıdır.

Beynin her iki bölümünü de aktif kullanmamızı sağlayacak olan akıl zeka oyunları; dikkat odak konsantrasyon becerilerini geliştirmektedir, görsel ve uzaysal algı becerilerini geliştirmektedir, hafızayı kuvvetlendirmektedir, sistematik düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmektedir, mantıksal çıkarım yapma planlama ve strateji geliştirme becerilerini geliştirmektedir, dinleme kelime bilgisi empati becerilerini geliştirmektedir, el-göz koordinasyonu becerilerini geliştirmektedir, hayal gücü ve yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmektedir, matematiksel zekayı kuvvetlendirmektedir. Ve burada yer veremediğimiz daha bir çok kazanımı bulunmaktadır.

Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenlik Eğitimimizde tüm bu detaylara yer vererek kursiyerlerimizi donanımlı bir eğitim almasını istiyoruz. Tüm zeka oyunlarımızın kuralları, püf noktaları, kazanımları, tarihçeleri ve eğitimin önemini vurgulamaktayız. Eğitimini başarı ile tamamlayan kursiyerlerimiz Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği Sertifikası sahibi olarak diğer insanlardan bir adım öne geçecektir.

Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenlik Eğitimi Sertifikası Programı

Siz değerli kursiyerlerimiz Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenlik Eğitimi Sertifikası programımıza dahil olmak istedikten sonra uzman eğitim danışmanlarımız şahsınıza özel bir panel oluşturmaktadır. Oluşturulan bu panelinizin içerisinde dil ve konuşma bozuklukları ile ilgili ders videoları, PDF destekli ders dökümanlarınız bulunmaktadır. Panelinize giriş yapabilmeniz için oluşturulan kullanıcı adı ve şifreniz ile panele giriş yapıp hemen eğitiminize başlayabilmektesiniz. Eğitim süreniz 1 aydır, eğitiminizi tamamladıktan sonra ise sınavınız ana sayfanız üzerinde aktif hale gelecektir. Sınavdan ise 50 puan ve üzeri almanız yeterli olacaktır. Geçerli notunuzu aldıktan sonra sertifikasyon işlemlerinizi başlatmaktayız. Alacak olacağınız sertifika Adnan Menderes Üniversitesi onaylı gelmektedir.

Sizler de Online Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenlik sertifika programımıza dahil olarak hayallerinizi gerçekleştirebilir, sertifika sahibi olabilirsiniz…

Online Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenlik Sertifika Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 530 354 96 66  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Akıl Zeka Oyunları Eğitimi ve Satranç Eğitmenliği

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X