Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi Ve Sertifikası Veren Üniversiteler

Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi Ve Sertifikası Veren Üniversiteler

Koç Eğitim Sertifika, 12 yıllık sektör deneyimi ile; A sekron, canlı ve örgün eğitim sistemini baz alarak binlerce kursiyere donanımlı bir eğitim vermiştir. Eğitiminin sonunda ise Devlet Üniversitesi Onaylı Sertifika veya Vakıf Üniversitesi Onaylı Sertifika ile mezun ederek hayallerindeki mesleği yapma yolunda ilk kapıları aralamalarına yardımcı olmuştur.

Eğitimlerimiz ve sertifikalarımız müfredata uygun saat diliminde yer almaktadır. Bu sebeple eğitiminizin sonunda almış olduğunuz Devlet Üniversitesi Onaylı Sertifika veya Vakıf Üniversitesi Onaylı Sertifikayı kullanım alanında herhangi bir problem yaşamamaktasınız. Aynı zamanda sertifikalarınızı e devlet üzerinden sorgulayabilir, bu sertifikaları tüm kamu ve özel kurumlar da kullanabilirsiniz.

Aile ve Evlilik Terapisi Eğitiminde duygusal ilişkide olan kişilerin yaşadıkları sorunları ele alarak kendilerine ve ilişkileriyle ilgili farkındalıklarını arttırmayı amaçlayan görüşmelerdir. Sorunların daha fazla yaratmaması ve doğru yöntemlerin benimsemesi için gereklidir. Kişilerin birlikte veya ihtiyaca göre ayrı ayrı görüşmeye alınarak devam eden görüşmelerde uygun yöntem duruma göre belirlenir ve işbirliği içerisinde devam eder.

Faydalı Olduğu Konular;

  • İletişim Sorunları
  • Güven Problemleri
  • Kıskançlık
  • Aile İlişkileri
  • Boşanma Süreçleri
  • Duygusal Şiddet
  • Davranış Sorunları
  • Birbirini Tanımak
  • Ekonomik Anlaşmazlıklar

Evlilik deneyimi “iyi günde kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta, ömür boyu birlikte…” gibi dileklerle başlayan bir süreç iken çiftlerin aynı evde yaşamaya başlaması ile birlikte bazı durumlarda romantik büyünün bozulup gerçekliğe hızlıca bir geçiş süreci de olabilmektedir. Aşkın ömrü bitmeye başlayıp, karakter farklılıkları, yaşama bakış açılarındaki ayrılıklar veya bazen aşırı benzerlikler, evlilikten beklenti farklılıkları vb. birçok durum ortaya çıkmaya başladıkça evlilik dayanılması zor bir yaşantı haline gelebilmektedir. Çiftler evliliklerinde ortaya çıkan bu saydıklarımız gibi faktörlerden ötürü mutsuz olmaya başlamakta ve bir çıkış yolu aramaktadırlar. Bazen bu çıkış yolu boşanmak gibi görünse bile Aile ve Evlilik Terapisi sayesinde bu sorunlar önemli ölçüde azalabilmektedir.

Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi Ne İşe Yarar?

Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi evlilik, ilişki ve iletişim sorunları nedeniyle iyice çıkmaza girmiş çifte birbirlerini daha iyi anlayabilmek, tanıyabilmek, kendilerini daha iyi ifade edebilmek ve birbirlerinin duygusal/psikolojik ihtiyaçlarına daha iyi yanıt verebilmek için çeşitli alternatifler sunmaktadır. Aile terapisi ve evlilik terapisi sürecindeki bir çift, görünürdeki sorunlarının ardında yatan asıl sorunun ne olduğunu görebilmekte ve böylece kendilerini daha iyi ifade etmeyi öğrenebilmekte bu sayede de eşi tarafından kendisini anlaşılmış hissetmektedirler.

Birisiyle duygusal ilişkiye girdiğimizde en temel ihtiyaçlarımızdan biri karşımızdaki kişi tarafından anlaşıldığımızı hissetmektir. Ancak kişinin kendi geçmişinden, çocukluğundan getirdiği bitmemiş meseleleri, bir diğer deyişle karşılanamamış duygusal ihtiyaçları bugünü yaşamasına, eşini doğru bir şekilde anlayıp onun ihtiyacına cevap verebilmesine engel olmaktadır. Aile ve Evlilik Terapisi sürecindeki bir kişi kendi bitmemiş meselesinin hangi psikolojik ihtiyacı veya ihtiyaçlarıyla ilgili olduğuna ilişkin farkındalık kazanmakta ve böylelikle eşinin, hayat arkadaşının ihtiyaçlarına da daha

Aile terapisi ve evlilik terapisi işlerlik kazandıramadığı oldukça problemli ilişkiler de olabilmektedir. Çift terapisindeki bir kişi, çift terapisi sürecini kendi kendisini daha iyi tanıyabilmek, daha doğru ifade edebilmeyi öğrenmek yönünde değil de eşini suçlamak, evliliklerinin geldiği hal için eşini veya eşinin ailesini sorumlu tutmak, terapisti bir hakem veya yargıç gibi görüp haklıyı haksızı belirlemek… yönünde kullanırsa Aile terapisi ve evlilik terapisi süreci verimli olmamaktadır. Aile terapisi ve evlilik terapisi sadece evli olan çiftlerin başvurabileceği bir tedavi süreci değil, ikili ilişkilerinde sorun yaşayan sözlü, nişanlı, flört eden herkese uygulanabilmektedir.

Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi ve Sertifikası Veren Üniversiteler Kurumların eğitim süreçlerini iyi takip etmekte ve eğitim sürecinde öğrenmeyi artırabilmek için canlı ders imkanı sunmalarını istemektedirler.

Koç Eğitim Sertifika sitemiz üzerinden Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi Programına Katılmak için Hemen Ara… +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Aile ve Evlilik Terapisi Uzmanlığı Eğitimi

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X