Paylaş:
Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi

Aile Evlilik ve Çift Terapisi Eğitimi Sertifikası Evlilik öncesi hazırlık dönemi, Yeni evli çift dönemi, Küçük çocuklu aile dönemi, Ergen çocuklu aile dönemi, Orta yaş dönemi, Çocukların evden ayrıldıkları dönem ve Evlilikte yaşlılık dönemi gelişim evreleri bir çok problemide beraberinde getirmektedir. Özellikle aile ve çift ilişkilerinde problem yaşayan herkes Aile Evlilik ve Çift Terapisi Eğitimi Sertifikası programından yararlanabilir. 

İlişki ve evlilik terapisi, çiftlerin birbirleriyle olan ilişkilerini, bu ilişki tarzının davranışlara ve ilişkinin kendisine nasıl yansıdığını anlamaya çalışan, aile sistemini bireyler arası ilişkiden ziyade bir bütün olarak gören psikoterapi türüdür.

Evlilik çatışması insan yaşamındaki problemlerin en rahatsız edici olanlarından biridir. Her evlilikte bazı problemler yaşanır ancak kimi zaman problemler çiftlerin derin bir hayal kırıklığı yaşamasına ve evliliğin devamını sorgulamaya kadar varabilir. Oysa bu olumsuz gidişi durdurmak mümkündür. Çiftler bunu bazen kendi çabalarıyla, problem çözme becerileri geliştirerek başarabilseler de çoğu zaman profesyonel bir yardım gerekmekte ve evlilik terapisine ihtiyaç doğmaktadır.

Evlilik öncesi hazırlık dönemi, Yeni evli çift dönemi, Küçük çocuklu aile dönemi, Ergen çocuklu aile dönemi, Orta yaş dönemi, Çocukların evden ayrıldıkları dönem ve Evlilikte yaşlılık dönemi gelişim evreleri bir çok problemide beraberinde getirmektedir. Özellikle aile ve çift ilişkilerinde problem yaşayan herkes Aile ve Çift/İlişki Terapisi Eğitimi Sertifikası programından yararlanabilir. 

 • Çift ilişkileri ve Evlilik problemleri
 • Boşanma ve Çocuk, ergen ve yetişkin ruh sağlığı
 • Çocuk ve ergenlerde davranış bozukluğu ve okul problemleri
 • Yeme bozuklukları ve Alkol ve madde kullanımı
 • Kronik fiziksel rahatsızlıklar ve Yas, kayıp ve travmalar
 • Duygusal istismar, ihmal ve şiddet
 • Aile yaşamında değişiklikler (iş değişikliği, taşınma vb.)
 • Anksiyete ve depresyonu da içeren duygusal bozukluklar
 • Ebeveynlik becerileri ve Üvey bireyi bulunan aile
 • Psikoseksüel zorluklar
 • Evlat edinme, üvey ebeveyn/çocuk ilişkileri
 • Kendine zarar verici davranış
 • Travma sonrası çocuklara, gençlere ve yetişkinlere destek
 • Göç eden ailelere destek
 • Cinsel işlev bozukluğu,
 • İş stresi ve Ekonomik problemler gibi tüm psikiyatrik/psikolojik bozukluklarda Aile ve çift terapisine ihtiyaç duyulabilmektedir.

Aile Evlilik ve Çift Terapisi Kazanımları

Aile ve İlişki Terapisi; Değişim ve gelişimi sağlamak adına, aileler ve çiftler arasındaki yakın ilişkinin çalışıldığı, psikoterapinin bir dalıdır. Aile ve çift terapisi ile aile içinde ve çiftler arasında yaşanan zorlu ve sıkıntılı süreçlerin ele alınarak çatışmaların çözülebilmesi ve tüm aile üyelerinin sağlıklı yönde değişiminin ve gelişiminin sağlanması amaçlanmaktadır. Hem aile içi ilişkileri düzenlenmesi hem de diğer insanlar ve durumlar ile ilişkilerin düzenlenmesi hedeflenmektedir.

Aile ve İlişki danışmanlığı ile; Bireylerin ilişkilerini değerlendirmesi, arkadaşlık ilişkisi geliştirmesi, eş seçme, evliliğe karar verme, evlilik süreci ve evliliğe uyum sağlama, yaşanabilecek kriz durumları, ayrılık ve boşanma süreci durumlarında destekte bulunabilme becerisine sahip olursunuz.

İlişki ve evlilik terapisinde iletişim sorunları, aile içi çatışma, çocuk ve ebeveynler arası anlaşmazlıklar, kaygı ve depresyon gibi ailenin işlevselliğini bozan pek çok konu terapi sürecinde ele alınır. Eşlerin ve aileyi oluşturan bireylerin bu gibi durumlarda çatışma çözümüyle ilgili becerileriniz güçlenecektir.

İlişki Danışmanlığı ile yeni bir alanda uzmanlaşmanızı sağlayacaktır. Aile ve Çift terapisinde; kendi duygu, düşünce, davranışlarını ve ilişkiye yansıyan kısımlarını anladıkça eşlerin iletişim becerileri güçlenmektedir. Çiftler, ilişki içindeki stresi daha iyi yönetebilmekte ve çatışma durumunda daha etkili baş etme yolları geliştirebilmektedir.

İlişki ve Evlilik Danışmanlığı Sertifika Eğitimi, ilişki ve evlilik konularında çalışmanız için önemli bilgiler sunar. Destek sürecini kolaylaştırıcı güçlü yöntem ve teknikleri öğreneceksiniz. 

Yaşam Boyu Eğitim sitemiz üzerinden Aile Evlilik ve Çift Terapisi Eğitimi Sertifikası Programına Katılmak için Hemen Ara… +90 542 336 10 07  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Aile ve Evlilik Terapistliği Eğitimi

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

*

code