Aile Danışmanlığı Eğitimi İstihdam Alanları Yorum Yap

Aile bireylerinin daha huzurlu, mutlu, saygılı ve sevgi dolu bir şekilde birlikteliklerini sürdürebilmeleri için onlara verilen psikolojik desteği aile danışmanları sağlamaktadır. Aile danışmanları, doğru ve kazanımı yüksek bir terapi verebilmesi için Aile Danışmanlığı Eğitimi almış olması ve eğitimini başarı ile tamamlaması gerekmektedir. Aile Danışmanlığı Eğitimini tamamladıktan sonra alacağı Aile Danışmanlığı Sertifikası ile şuralarda istihdam sağlayabileceklerdir:

  • Aile Danışmanlığı Sertifikası ile aile danışmanlığı derkezlerin de aile danışmanı olarak çalışabilir.
  • Aile Danışmanlığı Sertifikası ile belediyelerin aile danışmanlık merkezlerinde çalışabilir.
  • Aile Danışmanlığı Sertifikası ile resmi ve özel kurumlar da alan değişikliği yapmak için
  • Aile Danışmanlığı Sertifikası ile resmi kurum ve kuruluşlarda oluşturulan aile danışmanlığı birimlerinde aile danışmanı olarak görev yapabilir.
  • Aile Danışmanlığı Sertifikası ile psikolojik danışmanlık merkezlerinde aile danışmanı olarak çalışabilir.
  • Aile Danışmanlığı Sertifikası ile psikolojik danışmanlık merkezlerinde çalışabilir.
  • Aile Danışmanlığı Sertifikası ile sivil toplum kuruluşlarında ( dernek, vakıf vb.) çalışabilir.
  • Aile Danışmanlığı Sertifikası ile talep üzerine özel hastaneler de çalışabilir.
  • Aile Danışmanlığı Sertifikasıile kendi aile danışmanlığı merkezi açarak bu alanda faaliyetlerde bulunabilir.

Aile Danışmanlığı Sertifika Programı

Siz değerli kursiyerlerimiz Aile Danışmanlığı Sertifikası programımıza dahil olmak istedikten sonra uzman eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçerek şahsınıza özel bir panel oluşturmaktadır. Oluşturulan bu panelinizin içerisinde aile danışmanlığı ile ilgili ders videoları, PDF destekli ders dökümanlarınız bulunmaktadır. Panelinize giriş yapabilmeniz için oluşturulan kullanıcı adı ve şifreniz ile panele giriş yapıp hemen eğitiminize başlayabilmektesiniz. Eğitim süreniz 1 aydır, eğitiminizi tamamladıktan sonra ise sınavınız ana sayfanız üzerinde aktif hale gelecektir. Sınavdan ise 50 puan ve üzeri almanız yeterli olacaktır. Sınava 5 defa girebilme hakkına sahipsiniz. Geçerli notunuzu aldıktan sonra sertifikasyon işlemlerinizi başlatmaktayız. Aile Danışmanlığı Sertifikanız Adnan Menderes Üniversitesi onaylı olarak gelecektir. Tüm kamu ve özel kuruluşlarda ise geçerliliğe sahip olacaktır.

Sizler de Aile Danışmanlığı Sertifikası programımıza dahil olabilir, hayallerinizi gerçekleştirerek mutlu bir yaşam sürebilirsiniz…

Koç Net Ailesi olarak keyifli eğitimler dileriz.

Online Aile Danışmanlığı Sertifika Programı hakkında detaylı bilgi almak için +90 530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz..

Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası 480 Saat

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X