Paylaş:
Adana - Çukurova Dikkat Geliştirme Atölyesi

Adana – Çukurova Dikkat Geliştirme Atölyesi olarak çocuklarımızda sıkça gözlemlediğimiz, endişelendiğimiz ve endişelenmemizi gerektiren;

  • Anlatılanları dinlerken, bir işle meşgulken dış uyarıcılardan kolay etkilenme, ilgisini o yöne kaydırma, başka başka hayallere dalma ve asıl konuyu kaçırma
  • Eşyaları koyduğu yeri unutma veya eşyaları sağda solda unutarak kaybetme
  • Derslere odaklanamama, anlatılanlara sağır kalma,
  • Ödev ve benzeri konsantrasyon gerektiren etkinliklerden uzaklaşma isteği
  • Detayları gözden kaçırıp basit hatalar yapma
  • Konuşurken konuyu toparlayamama, konuyu dallandırıp uzamasına sebep olma gibi belirtiler çocuğunuzda dikkat eksikliği olduğunu gösterir.

Adana – Çukurova Dikkat Geliştirme Atölyesi çocuklarımızdaki dikkat eksikliklerini gidermek, akademik başarılarını artırmak için alanında uzman eğitmenleri ile dikkat çalışmaları yaparak çocuklardaki dikkat toplama sorunlarını ortadan kaldırmaktadır.

Dikkat eksikliği kronik bir hastalık olarak düşünülmemelidir. Kas gelişimi nasıl mümkün olmakta ise zihin gelişimi de mümkündür. Çözüm üretmeye çalışmak veya anlamaya çalışmak yani düşünmek beyni zorlamak anlamına gelir. Dikkate dayalı zihinsel egzersizler ile beynin zorlanması yani beyin egzersizleri dikkat dağınıklığı, dikkat eksikliği ve dikkat toplama güçlüğü gibi hastalıkları aşmamızı sağlamaktadır. 

Dikkate dayalı öğrenme güçlüğü çeken çocukların temel nedeninin dikkate dayandığı yapılan bilimsel araştırmalarda gözlemlenmiştir. Çocuklarımızın kolay öğrenmelerini sağlamak için sizi de Adana – Çukurova Dikkat Geliştirme Atölyesine bekliyoruz.

Adana – Çukurova Dikkat Geliştirme Atölyesi olarak Çocuklar için dikkat artırma ve diğer zihinsel gelişim süreçlerini geliştirmek için çocuklarımıza dikkat geliştirme oyunları, kağıt kalem oyunları, zeka ve yetenek çalışmaları yaptırarak dikkat toplama problemini ortadan kaldırıyoruz. Dikkat eksikliği olmayan çocukların çözüm üretme becerileri artmakta ve akademik başarıları artmaktadır.

Çocuklarımız Adana – Çukurova Dikkat Geliştirme Atölyesindeki eğitimlerinin sonunda uyarıcı dış faktörlerden etkilenmeden asıl iş olarak ilgilenmesi gereken konuya odaklanacak, ilgili konu üzerinde uzun süre dikkatini koruyarak zihnini zorlayabilme becerisine kavuşmuş olacaktır.

Çocuklar Adana – Çukurova Dikkat Geliştirme Atölyesinde aldığı eğitimle;

  • Üretici düşünceleri gelişecek
  • Ön görü yeteneği artacak
  • Stratejik, olasılıklı düşünme becerisi artacak
  • Sebep-sonuç ilişkisi kurabilme yeteneği gelişecektir.

Sizi de; Çocuklarınızın dikkat süreleri artırmak, sorumluluk duygusunu geliştirmek, yaşıtlarına göre analiz ve muhakeme yeteneğinde artış sağlamak için  çocuklarınızı Adana – Çukurova Dikkat Geliştirme Atölyesine getirin!…

Akademik Başarıyı Artırmanın Yolu…

Zeka ve Yetenek Geliştirme Atölyesi İçin Hemen Ara… 0549 599 51 49

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

*

code